LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjonaj: Konkursi për drejtuesit shtyhet me 15 ditë

30 Tetor 2017, 10:44, Aktualitet CNA

Pas përfundimit të mbledhjes së grupit të PS, flet ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Në një prononcim për mediat ajo deklaroi se procesi për kandidaturat që do të plotësojnë vendet vakante të lëna në Hipoteka do të rihapet për shkak se nga faza e parë e konkursit nuk janë gjetur profesionistët e duhur.

Ajo u shpreh afati për konkursin për drejtues rajonal të zyrave të hipotekës do të shtyhet me 15 ditë.

Arsyeja që është shtyrë procesi është sepse vetëm 25% e personave që kanë aplikuar kanë arritur të kalojnë kriteret ligjore.

Gjithashtu dy ditë më parë ministrja e Drejtësisë ka shkarkuar edhe nëntë drejtues të burgjeve, duke komanduar 9 të rinj, si dhe ka hapur konkursin për drejtues të rinj./CityNews

Lajmet e fundit nga