LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deputetja e LSI: Rama më propozoi të shkoj tek partia e tij

30 Tetor 2017, 10:31, Aktualitet CNA

Deputetja e Partisë Socialiste për Integrim, Nora Malaj  e ftuar në emision ?Ditë e Re? ka deklaruar se kryeministri Edi Rama i ka propozuar që të bëhet pjesë e Partisë Socialite po nuk e ka pranuar propozimin.

 Deputeja Malaj është shprehur se kryeministri Rama është shoku i saj i fëmijërisë dhe se kanë punuar shumë bashkë, por ka qenë edhe një kundërshtare e flaktë e disa prej vendimeve të tij

 ?Me Ramën kam edhe një lidhje. Unë dhe Edi jemi shokë fëmijërie dhe shokët e fëmijërisë nuk zgjidhen por i ke.

Në këtë raport kam pasur një ndjesi mbështetëse por e kam respektuar në pozicionin e kryeministrit.

Kemi punuar shumë bashkë, më ka dëgjuar edhe kur kam qenë e prerë, kemi pasur edhe përplasje dhe në disa çështje kam qenë kundërshtare e flaktë e tij?, tha Nora Malaj.

Lajmet e fundit nga