LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ahmetaj flet për buxhetin/ PD braktis Komisionin e Ekonomisë

30 Tetor 2017, 10:47, Aktualitet CNA

Deputetët e opozitës paraditen e sotme kanë braktisur edhe mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë.

Ndërkohë që ministri Ahmetaj po fliste për buxhetin, deputetët e opozitës janë larguar nga mbledhja.

Deputetët e opozitës janë shprehur se kjo është një ekonomi kriminale  dhe janë larguar nga mbledhja.

Ndërkohë Ahmetaj u shpreh se qëndrimi i PD-së është tërësisht politik.

Ndërsa ndryshe nga Komisioni i Sigurisë, ku deputetët e LSI janë larguar nga mbledhja, deputetët e kësaj force politike, Spahiu dhe Haxhinasto në Komisionin e Ekonomisë nuk janë larguar nga mbledhja./ CityNews

Lajmet e fundit nga