LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ish-ministret e Bashës padisin Sekretarin e Përgjithshëm të Sali Berishës

30 Tetor 2017, 12:30, Aktualitet CNA

Dy ish-ministret tre mujore të Lulzim Bashës në qeverinë teknike, Helga Vukaj tek Financat dhe Xhuljeta Kertusha tek çështjet sociale kanë paditur në Gjykatën e Tiranës ish-këshilltarin e presidentit Bujar Nishani, zotin Gjergj Lezhja, një nga bashkëpunëtorët dhe njerëzit më të afërt dhe më besnikët e Sali Berishës.

Gjergj Lezhja ka qënë Ish-sekretari i Përgjithshëm i kryeministrisë, ish-zv.ministër i Brendshëm dhe për shumë vite shef i organizimit të Partisë Demokratike.

Në Gjykatën e Tiranës Vukaj dhe Kërtusha kanë paditur Lezhën për një shkrim të publikuar në media me 28 maj 2017, pas daljes së listave të kandidatëve dhe emërimit të ministrave teknikë nga Basha.

Mësohet se dy-ish ministre teknike të Lulzim Bashës kanë kërkuar shpërblim dëmi jopasuror si dhe detyrimin për të hequr deklaratat në të gjitha portalet mediatike.

Më poshtë linku dhe shkrimi i plotë i zotit Lezhja, i shkruar dhe publikuar në CityNews.al.

Nga Gjergj Lezhja/Basha një hileqar

Lajmet e fundit nga