LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama uron komisionin e Vettingut/ Shqipëria meriton drejtësi të pakorruptuar  

30 Tetor 2017, 11:02, Aktualitet CNA

Në një mesazh në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama i ka uruar suksese anëtarëve të Komisionit të Vettingut.

Kreu I qeverisë në postimin e tij  dha mesazhin e qartë të këtij institucioni, duke shtuar faktin se qytetarët shqiptarë meritojnë një sistem drejtësie pa gjykatës.

?Urime, kurajo, suksese komisionerëve të Vetingut!Njerëzit e këtij vendi meritojnë një sistem drejtësie pa gjykatës e prokurorë të korruptuar?, citohet në mesazhin e Ramës.

Komisionerët e Vettingut do të ushtrojnë veprimtarinë e tyre në godinën ?ish Lidhja e Shkrimtarëve dhe Artistëve? që ndodhet në Rrugën e Kavajës. Procesi i vettingut, i cili pritet të nisë sa më shpejt, do të vendosë në sitë gjyqtarë dhe prokurorët./ CityNews

Lajmet e fundit nga