LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çmenduria e mediave të Ramës/ Kreu i SHISH u dorëhoq pasi i mbaroi mandati

30 Tetor 2017, 12:44, Aktualitet CNA

Sot në mesditë kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika ka dhënë dorëheqjen dhe mediat raportuan menjëherë emërimin e Helidon Bendos në krye të këtij institucioni.

Mediat raportuan se dorëheqja e Visho Ajazit kishte ndodhur ditën e premte pas një debati të ashpër me kryeministrin Rama dhe sot i është dorëzuar presidentit të Republikës.

Mediat afër qeverisë kanë gjetur si argument çmendurinë e radhës për opinionin publik duke shkruar së kreu i SHISH ka dhënë dorëheqjen pasi i ka mbaruar mandati.

Në fakt kreu i SHISH nuk ka mandat, ai emërohet nga Presidenti me propozim të Kryeministrit. Apo shkarkohet sërish nga presidenti për arsyet e përcaktuara me ligj.

Visho Ajazi nuk ka dhënë dorëheqje se i mbaronte mandati siç urdhërojnë mediat e urdhëruara nga Endri Fuga, por pas një debati me kryeministrin Rama.

Për ata që nuk e dinë, le ta mësojnë se kreu i SHISH nuk ka afat të caktuar se kur e lë detyrën e tij./ CityNews

Detajet/ Pse dha dorëheqjen kreu i SHISH, Visho Ajazi Lika

Lajmet e fundit nga