LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëheqja e kreut të SHISH/ Basha: Presion politik për të mbyllur aferën e Tahirit

30 Tetor 2017, 12:52, Aktualitet CNA

Pas dorëheqjes së kreut të SHISH kreu i PD Lulzim Basha, e ka konsideruar dorëheqjen e Visho Ajazit, si pasojë e presionit politik.

I pyetur nga mediat s lidhur me këtë çështje, Basha tha se ?nuk kishte informacione konkrete por një gjë është e sigurtë, që një SHISH që harton raporte për përfshirjen e Policisë në trafikun e drogës është halë në sytë e pushtetit dhe Edi Ramë?.

?Bota nuk do të lejojë që Shqipëria të kthehet në një shtet të dështuar, të zotëruar nga bandat. Kjo çështje nuk do të mbyllet por do të hapet në ditët në vijim,” garantoi kreu i opozitës.

Më tej kreu i PD tha se narkoshteti është në panik dhe po ben gjithçka për të mbyllur aferën e Saimir Tahirit./CityNews

Lajmet e fundit nga