LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Detajet-Përplasja fatale në Itali/ Kush është shqiptari që u mori jetën 3 personave

15 Gusht 2017, 10:06, Aktualitet CNA

Mediat italiane kanë dhënë detaje të tjera për aksidentin e rëndë që ndodhi në Bari të Italisë ku u përfshi një 22-vjeçar shqiptar.

Sipas raportimeve, rreth orës 2 të natës janë përplasur rëndë dy makina, një tip ?Toyota? dhe një ?Fiat?.

Pas përplasjes njëra nga makinat është përfshirë nga flakët e zjarrit duke djegur dy gra dhe një burrë të cilët humbën jetën pasi kishin mbetur të bllokuar.

22-vjeçari shqiptar është i dyshuar si shkaktari i aksidentit dhe u arrestua nga policia italiane nën akuzën e ?Vrasjes së shumëfishtë nga pakujdesia?, pasi është gjetur në gjendje të dehur. I riu kishte qenë i shoqëruar me një shok në makinë në momentin e përplasjes, ndërkohë që në fillim janë larguar të frikësuar nga vendngjarja por janë kthyer prapë për të dhënë ndihmën e parë./CityNews

Lajmet e fundit nga