LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunoi bashkëshorten dhe vajzën e tij/ Shikoni se çfarë i gjen policia të dehurit (Emri)

15 Gusht 2017, 08:16, Aktualitet CNA

 

Një person është arrestuar ditën e sotme pasi dhunoi bashkëshorten dhe vajzën e mitur.

Personi i arrestuar është Alban Balla, 39-vjeç, banues në Tiranë. 39-vjeçari në gjendje të drehur kishte ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes, shtetases D.B., 31 vjeç dhe vajzës së mitur shtetases I.B., 13 vjeç.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale,  armë gjahu e llojit ?Kralmagnum?,38 fishekë, 12 prej të cilëve të vendosur gjerdan. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të shtetasit të lartëpërmendur për veprën penale ?Dhunë në familje? dhe ? Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive?./CityNews

Lajmet e fundit nga