LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama "mburret" me artikullin e mediave të huaja/Qytetarët: Mollë e kalbur nga brenda!

15 Gusht 2017, 07:16, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë tjetër për të uruar mëngjesin e sotëm për të gjithë qytetarët shqiptarë.

Ai ka shpërndarë një shkrim të gazetës prestigjioze ?Washington Post?, përmes të cilit uron një ditë të mbarë për qytetarët.

Artikulli i kushtohet fshatit të Nivicës, që ndodhet në jug të Shqipërisë, ndërsa si çdo ditë komentet e qytetarëve kanë qenë të shumta, ku nuk mungojnë kritikat dhe ankesat ndaj kreut të qeverisë.

?MIRËMËNGJES ? dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë artikull për Nivicën e bukur, botuar dje në Washington Post ??, citohet në mesazhin e Ramës, ndërsa ai nuk nguron që të publikojë edhe artikullin e plotë të ?Washington Post?.

Ky artikull u botua si fillim nga “Associated Press”dhe më pas në “Washington Post”, “New York Times”, “Fox News”, “ABC News”, “Seattle Times”, “San Francisko Chronicle”, “Huston Chronicle”, “Daily Mail”, etj. /CityNews

Lajmet e fundit nga