LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto/ Revistat më popullore në botë për 2017-ën

14 Gusht 2017, 22:00, Aktualitet CNA

Në ditët kur gjithçka është virale, revistat përsëri qëndrojnë si një mënyrë informimi për temat e ndryshme të jetës.

Nga lajmet ekskluzive, tek përditësimet e modës apo për politikën, shumë njerëz preferojnë revistën për të marrë informacionin total. Këtu kemi paraqitur një listë të 10 revistave më të famshme në mbarë botën.

 Family Circle

Revistë e krijuar më 1932. Mban informacione për modën, lifestyle, ushqimet, dhe për interior designer . Arrin në miliona lexues dhe në mbi 3.5 milionë ndjekës

People

Me 4.5 milionë ndjekës, kjo revistë vazhdon fort lojën në treg që në 1972.

National Geographic

E publikuar në 1888, kjo revistë është një vend informacioni që nga shkenca, kafshët, historia, dhe natyra.

Good Housekeeping

E publikuar që më 1885, kjo revistë mban informacione për femrat në lidhje me fitness, shëndetin dhe dietën.

Readers Digest

Kjo revistë New Yourk-eze është publikuar për herë të parë në 1922. Për shumë vjet me rradhë transmeton informacione në lidhje me teknologjinë, sportin, udhëtimet, ushqimin e shumë tema të tjera.

Better Homes& Gardens

Me mbi 7.5 milionë ndjekës, kjo revistë përcjell informacione për gatimin, ushqimin, kopshtarinë, apo dhe për interior designer.

AARP The Magazine

U krijua më 1958. Me rreth 12.5 milionë lexues në të gjithë botën, kjo revistë mban çdo lloj informacioni që ju kërkoni.

Game Informer

Është revista më e lexuar më mbi 18.1 milionë lexues. Kjo është për të apasionuarit pas videogames dhe jo vetëm që mesa duket nuk janë të pakët.

E publikuar për herë të parë më 1919 kjo revistë vazhdon të mbajë të mbërthyer gati 43.5 milion lexues.

The Watchtower

Kjo revistë ka më shumë se 45 milionë lexues në të gjithë botën./CityNews

 

Lajmet e fundit nga