LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijojnë lajmet e mira nga moti/Shijoni edhe sot freskinë!

15 Gusht 2017, 08:46, Aktualitet CNA

Dita e sotme do të karakterizohet nga një mot i kthjellët dhe me vranësira të lehta.

Qytetarët do të kalojnë edhe sot një ditë të freskët, teksa temperaturat maksimale nuk do t?i kalojnë 34 gradë Celcius, njofton meteoalb.

Njoftimi i plotë:

E MARTE: kthjellime dhe vranesira te lehta dominojne motin ne bregdet dhe zonat e uleta por vranesira me te dukshme do te kete ne zonat lindore. Edhe pasditja mbetet ne te njejtat kushte atmosferike ku pjesa me e madhe e vendit te jete me kthjellime dhe vranesirave kalimtare duke perjashtuar ekstremin verior dhe verilindor ku do te kene rrebeshe shiu afat-shkurter, kryesisht ne oret e mbremjes dhe nates.
Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje me 2°C ne te dy vlerat ekstremale te dites duke bere qe minimumi ne rang vendi te shkoje 14 – 15°C ndersa maksimumi 33 – 34°C./CityNews

Lajmet e fundit nga