LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy orë takim Rama-Basha/Ende s’ka tym nga oxhaku i Presidencës

3 Maj 2017, 10:08, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha vijojnë prej dy orësh takimin në Presidencë. Takimi mes Ramës dhe Bashës filloi rreth orës 10:00 dhe vijon akoma.

Liderët e dy partive kryesore në vend janë ulur më në fund përballë njëri-tjetrit për të gjetur një zgjidhje për ngërçin politik.

Takimi ndërmjetësohet nga Presidenti Bujar Nishani, ku të pranishëm janë dhe Gramoz Ruçi e Edi Paloka.

Liderët ndodhen prej dy orësh në tryezën e diskutimit, ndërsa nuk kemi ende asnjë rezultat pozitiv./CityNews

Lajmet e fundit nga