LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryeparlamentari shqiptar Xhaferi merr çelsin e Kuvendit të Maqedonisë

3 Maj 2017, 08:27, Aktualitet CNA

Më në fund, pas shumë kundërshtive dhe trazirave që përmbysën rregullin dhe qetësinë e Kuvendit, duke shënuar madje edhe deputet të plagosur, shqiptari Talat Xhaferi, në cilësinë e kryetarit, sapo ka marrë çelsat e  ka hyrë në zyrën e tij. Mysafiri i parë që i ka shkuar në zyrë ka qenë ambasadori i BE-së, Samuel Zhbogar, raporton TetovaSot. Me dorëzimin e çelsit, nga ana e Veljanovskit të VMRO-së, bie edhe regjimi i Nikolla Gruevskit.

Sakaq Talat Xhaferi tani pritet që të thërras mbledhjen e radhës ku do ti shpallë menjëher zgjedhjet lokale./ CityNews

Lajmet e fundit nga