LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot LSI mbledh Konventën/ Vasili kryetar, Kryemadhi zëvendëse

3 Maj 2017, 06:30, Aktualitet CNA

Pasditen e sotme Lëvizja Socialiste për Integrim do të mbledhë Konventën për të zgjedhur kryetarin  e ri të kësaj strukture politike,  pas zgjedhjes së Ilir Metës në detyrën e presidentit të Republikës.

Lajmi konfirmohet edhe nga burimet zyrtare të LSI-së, të cilat i thanë CityNews se mbledhja e Konventës vjen pasi më parë mori vendim Kryesia e Lëvizjes.

Lidhur me vendin dhe orën të njejtat burime thanë se bëhet fjalë për pallatin e sportit ?Asllan Rusi?, ku në orën 16:30?  do të filloj Konventa Kombëtare e LSI .

Në axhendën e punimeve të Konventës do të jetë shqyrtimi i dy propozimeve të Komitetit Drejtues Kombëtar për zgjedhjen e Petrit Vasilitk kryetar të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Monika Kryemadhit, zëvendëskryetare të LSI-së. / CityNews

Lajmet e fundit nga