LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aleati i Ramës: Kur filloi ngërçi, opozita ia doli të …

2 Maj 2017, 20:06, Aktualitet CNA

Kreu i PSD, Skënder Gjinushi, ka folur për krizën politike në vend, në emisionin ?Studio e hapur?.

Aleati i Edi Ramës tha se ngërçi mes palëve filloi në momentin kur u vu kusht lëshimi i qeverisë. Sipas tij, PD shpresonte të përçante koalicionin PS-LSI.

?Ngërçi ose përplasja fillon që në momentin që u vu si kusht i vetëm lëshimi i qeverisë. Nuk është më sekret që shpresa e PD ishte përçarja e koalicionit dhe kjo ndodhi, por jo në masën që pritej. Ndonjë nga e djathta evropiane ka përkrahur dhe ?21 Janarin? dhe këtë që po bën opozita nuk e pranon, është totalisht kundër. Qeveri teknike krijohen, kur mazhoranca vetë dështon. Këta kërkojnë t?i shtyjnë dhe t?i pengojnë zgjedhjet?, tha Gjinushi./CityNews

Lajmet e fundit nga