LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha zbardh vendimin/Gati të heqim dorë, por ...!

2 Maj 2017, 20:47, Aktualitet CNA

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, foli për media në fund të mbledhjes me grupin parlamentar. Basha tha prerë se nuk do të tërhiqet pa qeveri teknike dhe dorëheqjen e Edi Ramës.

Ai tha se Rama nuk jep garanci për zgjedhje të lira e të ndershme dhe se ai nuk ka dhënë asnjë sqarim çfarë do bëjë me kriminelët në pushtet.

Më tej, ai shtoi se PD është gati të ofrojë gjithçka, si dhe të negociojë me PS, nëse largohet Rama.

?Jemi gati të ofrojmë gjithçka kemi në dorë, PD dhe unë personalisht. E papranueshme është të identifikohet opozita si problem. Ne kemi denoncuar dhe luftuar problemin. Nuk kemi pasur deri më sot asnjë propozim të vetëm nga përgjegjësit e krizës. Çfarë do bëjë Rama me kriminelët në pushtet, me bosëd e drogës dhe mbështetjen personale të tij? Si mund të na ofrojë zgjedhje të lira me këto? Asnjë përgjigje nuk ka dhënë deri më sot. Qëndrimi është i qartë. Edi Ramës i kërkohet dorëheqja. PD është gati të heq dorë nga pjesa morale e të keqes, në momentin që ata bashkohen me ne për të luftuar, me një qeveri teknike. Largimi i tij mjafton si një garanci me mandatin popullor?, deklaroi Basha./CityNews

Lajmet e fundit nga