LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekskluzive/Mbledhja e grupit të PD/Patozi: Do përballemi apo do ikim

2 Maj 2017, 18:48, Aktualitet CNA

Astrit Patozi, ish kryetar i grupit parlamentar të PD, e ka marrë fjalën në mbledhjen që po zhvillohet në këto momente në PD, duke theksuar se: “Kauza e zgjedhjeve të lira është një kauzë e drejtë e PD, por për ta zgjidhur ne duhet të vendosim, do të përballemi apo të ikim nga beteja për këtë kauzë”.

Më tej, thanë burimet për CityNews, Patozi ka theksuar: “Të gjithë duhet të luftojmë fort për të arritur maksimumin e kauzës sonë. Mund të them se nuk tradhtojmë askënd në rast se marrim edhe paketën e ofruar me ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve. Sfida jonë është të marrim maksimumin e negociatave nuk është çështje numrash kjo punë, kjo është çështje e PD dhe më gjerë.”/CityNews

Lajmet e fundit nga