LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aleati i Bashës zbulon përse dështuan negociatat me ndërkombëtarët

2 Maj 2017, 17:29, Aktualitet CNA

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i cili është një nga aleatët e ngushtë të Lulzim Bashës, ka sqaruar ditën e sotme arsyen përse dështuan negociatat me ndërkombëtarët.

Në një intervistë për AbcNews, Mediu tha, ndër të tjera, se takimi brenda asaj ditë nuk mund të sillte kurrë zgjidhjen, pasi nuk ishte e mjaftueshme koha.

“Takimi duhet të ketë një logjik funksionale që të mos shkojë thjesht për formalizim. Unë nuk mendoj se brenda asaj dite duhej rënë dakord me paketën e Bashës apo Ramës. Nuk kishte kohë që palët të mendoheshin në lidhje me propozimet që dhanë ndërkombëtarët. Me gjithë këto propozime, të Bashës dhe Ramës që thotë se disa drejtues intitucionesh të vijnë nga PD.  Me pak fjalë prishet tabuja se kur është dita e zgjedhjeve, të gjitha këto janë çështje që duhet të zgjidhen. Ky propozim i Ramës sa realisht ndihmon në krijimin e besimit për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Pra unë mendoj që kjo është një  bazë e mirë që mund të shfrytëzohet te Presidenti i Republikës”, tha Mediu./CityNews

Lajmet e fundit nga