LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KUNDËR SHQIPTARËVE/ Maqedonasit shpërthejnë sërish në protestë (VIDEO)

2 Maj 2017, 16:47, Aktualitet CNA

Lëvizja  ?Për Maqedoni të bashkuar?, armata e të cilë para gjashtëdhjetë e pesë ditëve i nisi protestat e saja kundër platformës së partive shqiptare dhe kundër dygjuhësisë, sot pas trazirave të përgjakshme që shkaktoi në Parlament, ka nisur protestën e saj në Shkup, njofton TetovaSot.

Në protestë  dëgjohen brohoritjet kundër shqiptarëve dhe kundër platformës, se ata duan Maqedoni unitare dhe të bashkuar. Më poshtë mund ta shihni se çka po ndodh live në protestat e tyre. Ku pritet që ata të protesojnë para Parlamentit, por këtë herë ata priten nga qindra policë të njesisë speciale dhe të armatosur me pushkë automatike dhe autoblinda.

Lajmet e fundit nga