LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përgjigje në kohë rekord/Ja çfarë i thotë Rama Nishanit

2 Maj 2017, 14:09, Aktualitet CNA

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar në pak minuta ndaj thirrjes urgjente të Presidentit Nishani për tu ulur në tryezë bisedimi.

Rama e ka konsideruar të vonuar thirrjen e Nishanit, duke i shprehur në të njëjtën kohë shqetësimin e tij për krizën e Partisë Demokratike.

“Z.President!Edhe unë jam i shqetësuar për përmasat që po merr kriza e PD!Jam gati t’i përgjigjem thirrjes suaj kaq të vonuar e të ulem me LB”, përfundon Rama.

Më herët Bujar Nishani u bëri thirrje kreut të qeverisë Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha që të ulën në tryezë dialogu me njëri-tjetrin./CityNews

Lajmet e fundit nga