LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njësitë special të Policisë rrethojnë Parlamentin e Maqedonisë  

2 Maj 2017, 17:11, Aktualitet CNA

Ndërsa brenda sallës së Parlamentit të Maqedonisë pasditen e sotme deputetët e VMRO-DPMNE-së po bisedojnë, ndërtesa e legjislativit është nën masa të rrepta sigurie. Policia ka blinduar gjithë godinën ndërkohë që tetova sot raporton se janë në gatishmëri edhe pesëdhjetë anëtarë të Njësisë policore special për ndërhyrje të shpejtë (EBR), të pajisura me armë automatike, helmeta dhe mburoja.?Në parkingun tek shtëpia e ARM-së, ka dy autoblinda dhe dhjetra e ?Land Rovera?, dhe dhe minibusa të policisë. Në anën e përparme të Parlamentit, përveç gazetarëve dhe mburojat për ptoestuesit, prania e policisë është pak e dukshme. Pas hyrjes për në Parlament ,shihen landrovera të policisë dhe dhjetëra njësite të EBR, të cilët janë pa armë automatike, thotë burim8i i sipërcituar mediatik /CityNews/

Lajmet e fundit nga