LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ekskluzive-Mbledhja e grupit të PD/Ja qëndrimi i Lulzim Bashës

2 Maj 2017, 19:25, Aktualitet CNA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur pak minuta më parë në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike.

Në fjalën e tij Basha tha se, ?Që Partia Demokratike të hyjë në zgjedhje duhet të ketë minimumin e garancisë që paketa e dhënë nga ndërkombëtarët të zbatohet, gjë që Rama ka treguar që nuk e mban fjalën. Rëndësi ka vullneti jo detajet. Nuk jemi në këtë betejë për veten tonë. Dialog të vërtetë që jep zgjidhje. Nuk bëhemi pjesë e lojës apo fasadës. Të pranosh hiletë e qeverisë s?është dialog.”

Basha foli ditën e sotme pas fjalës së Topallit, Patozit, Bregut dhe Shehit që kërkuan që paketa e ndërkombëtarëve të pranohet.

Mbledhja e grupit parlamentar të PD vazhdon akoma./CityNews

Lajmet e fundit nga