LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi Basha-Rama/Përgënjeshtron Presidenca: Ja e vërteta

2 Maj 2017, 19:39, Aktualitet CNA

Presidenca ka reaguar pas lajmit që qarkulloi në media për një takim të mundshëm mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Presidenca sqaron se ende nuk ka një deklaratë zyrtare për kohën dhe axhendën e takimit mes dy liderëve kryesorë në vend.

?Institucioni i Presidentit te Republikes pergenjeshtron te gjitha lajmet qe percillen si informacione me burim nga Presidenca per kohen dhe axhenden e takimit midis Kryeministrit dhe Liderit te Opozites. Sqarojme opinionin publik se nuk ka asnje informacion te shperndare per median. Presidenti i Republikes vijon kontaktet dhe cdo vendim do t?i behet me dije opinionit publikt zyrtarisht dhe me transparence?, thuhet në komunikatën e Presidencës./CityNews

Lajmet e fundit nga