LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

EKSKLUZIVE/Ja oferta e re për Lulzim Bashën dhe demokratët nga ndërkombëtarët

2 Maj 2017, 18:59, Aktualitet CNA

Në grupin parlamentar të PD është diskutuar edhe paketa që ndërkombëtarët kanë ofruar për kapërcimin e krizës politike në vend.

Burime zyrtare i thanë CityNews se oferta është ajo që iu shtrua Lulzim Bashës në tavolinë nga nën kryetari i PPE, Mc Allister, por ka vetëm dy ndryshime, nga katër ministri, PD i janë ofruar 6 ministri dhe ministrat do t?i vendosin vetë demokratët, nga ana tjetër data e zgjedhjeve përfundimisht do të shtyhet në fund të muajit korrik./CityNews

Oferta e 20 prillit

Shtyrje të zgjedhjeve për më 16 korrik

4 ministra teknikë të zgjedhur prej tij

Kreu i KQZ-së, nga opozita

Ndryshime të drejtorëve të policisë në qarqe

Opozita të votojë vetingun në Kuvend

Lajmet e fundit nga