LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debat i ashpër/Gjinushi: Rama s’ka vënë ultimatum! Duka: Duke e njohur nga afër …!

2 Maj 2017, 19:59, Aktualitet CNA

Kreu i PAA, Agron Duka, është përplasur me kreun e PSD, Skënder Gjinushi. Në studion e Neës 24, Duka ka folur për krizën politike dhe zhvillimet e fundit.

Ai tha se të dyja palët duhet të lëshojnë nga pak dhe minimalisht duhen shtyrë zgjedhjet.

Duka komentoi dhe deklaratën e sotme të kryeministrit Edi Rama, që tha se ose duhet të takohet sot me Bashën për zgjidhjen e krizës, ose s?ka më kurrë takim, duke e quajtur këtë ultimatum. Nga ana tjetër, Gjinushi tha se Rama nuk ka vënë ultimatum.

Debati:
Do më respektosh për moshën?
Duka: Basha duhet të lëshojë dhe të shkojë drejt konsensusit. Por edhe Rama duhet të lëshojë. Ne s?kemi as komisionerë, as përfaqësues. Ne jemi copë, ku do shkojmë. Minimalisht duhet të shtyhet afati, duhet të lëshojnë të dyja palët.
Gjinushi: Rama nuk ka vënë ultimatum.
Duka: Duke e njohur nga afër unë atë, mendoj se është ultimativ/CityNews

Lajmet e fundit nga