LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-mesazh/Çfarë thotë Rama pak orë para takimit me Bashën

3 Maj 2017, 06:36, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama iu ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë edhe mëngjesin e sotëm.Vetëm pak orë para takimit të shumëpritur me kreun e opozitës, Lulzim Basha, kryeministri ka zgjedhur një mesazh të veçantë për ditën e sotme. Ai ia kushton mesazhin Bienales së Mesdheut, që për herë të parë do ketë shtëpi të saj Shqipërinë. Ndërkohë, në sfond është muzika e Vaçe Zelës.

“MIRËMËNGJES ? dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë video mikpritëse dedikuar Bienales të Mesdheut – Edicioni XVIII që për herë të parë do të ketë #Shtëpi të saj Shqipërinë??
230 artistë të rinj nga 23 vende të Europës dhe Mesdheut u nisën këtë mëngjes nga Bari drejt vendit tonë për të kthyer hapësirat e Tiranës dhe Durrësit në një Qendër Ndërkombëtare të Artit me 6 ditë ekspozita, koncerte, filma, performanca etj. Kjo ngjarje e madhe europiane e artit që e vendos Shqipërinë në axhendën kulturore të Europës për këtë javë, do të kulmojë më 9 Maj, në Ditën e Europës, me eventin përmbyllës në Amfiteatrin e Durrësit ????”, shkruan Rama.

Lajmet e fundit nga