LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

IKMT shemb sot dy pallate në Vlorë/Preken nga "Lugomarja"

3 Maj 2017, 09:53, Aktualitet CNA

Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit (IKMT) pritet të shembë sot dy pallate katër katëshe pranë zonës së Ujit të Ftohtë në Vlorë.

Për shembjen e objekteve do të ëprdoren 15 kg lëndë eksplozive. Shembja është parshkuar të kryhet në orën 12:00. Objektet preken nga ndërtimi i shëtitores “Lungomare”.

Projekti prek dhe 7 pallate të tjera
Ndërkohë, projekti i ‘Lungomares’ prek dhe shtatë ndërtesa të tjera.

IKMT ka paralajmëruar gjithashtu se edhe këto objekte do prishen në ditët në vijim./CityNews

Lajmet e fundit nga