LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dollari i qëndrueshëm, euro bie

3 Maj 2017, 09:15, Aktualitet CNA

Dollari amerikan e nisi mëngjesin e ditës së sotme në nivele të qëndrueshme dhe pati ndryshime shumë të vogla në krahasim me një ditë më parë. Ai sot u këmbye me 111.995 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit që e krahason monedhën e gjelbër me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.1 për qind në 99.055.DXY.

Monedha euro ra në nivele të ulëta. Ajo u këmbye me 1.0923 euro për dollarë amerikanë.

Sterlina u dobësua shumë mëngjesin e sotëm duke humbur 0.4 për qind dhe u këmbye me 1.2895 sterlina pr dollarë amerikanë.

Lajmet e fundit nga