LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kryeministri Gruevski sot para gjyqit, në karrigen e të akuzuarit

3 Maj 2017, 08:56, Aktualitet CNA

Gjykatën Penale e Maqedonisë do të vazhdojë gjykimin për rastin ?Dhunë?, ku i akuzuar është ish kryeministri Nikolla Gruevski.

Si dëshmitarë janë ftuar njëzetë e dy persona, mes të cilëve janë kryetari i Komunës Qendër Andrej Zhernovski, kryesuesi i Këshillit të komunës, Mirosllav Shipoviq, drejtori i Qendrës ë parkingut, Sasha Bogdanoviq, raporton tetovasot. Sipas të cilës: Bëhet fjalë si nxitje e zyrtarëve të OBRM-PDUKM me urdhër të Gruevskit për dhunë, gjegjësisht shuplakat ndaj Zhernovskit.

Sipas akuzës, Gruevski në rastin në fjalë është porositësi i dhunës, kurse Janakiesit ka pranuar përmes antarëve të partisë të zbatojë dhunë ndaj kryetarit të Komunës Qendër, Andrej Zhernovski dhe antarëve tjerë të Këshillit komunal./CityNews

Lajmet e fundit nga