LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Ja si duken asteroidet afër Tokës

1 Korrik 2015, 20:07, Kuriozitete CNA

Një astronaut ka krijuar një video të mrekullueshme, e cila tregon 5000 asteroide të fshehura në Orbit.

Kjo video të jep idenë sikur po sheh qiellin natën qiellin me yje. Këto janë 5000 asteroidet më afër Tokës. Kjo videoë është publikuar në 30 qershor, në përvjetorin e asteroidit me ndikimin më të madh në Tokë, në vitin 1908.

 

[youtube url=” https://www.youtube.com/watch?t=14&v=huC3s9lsf4k     ” width=”560″ height=”315″]

11:45 Kuriozitete

Kristalet gjigante

Gjatë kërkimeve të mineraleve të plumbit dhe argjendit rreth...

11:15 Kuriozitete

Mësuesi hero

40 vjeçari Abdul Mallik është një hero i vërtetë! Ai udhëton...

Lajmet e fundit nga