LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kristalet gjigante

30 Qershor 2015, 11:45, Kuriozitete CNA

Gjatë kërkimeve të mineraleve të plumbit dhe argjendit rreth 300 metra nën shkretëtirën Chihuahua në Meksikë, rastësisht u zbulua shpella mahnitëse me kristale gjigante. Shpella e tillë përmbanë kristale gjigante seleniti ( gipsium CaSO4? 2 H2O), të cilat janë ndër kristalet më të mëdha natyrore të gjetura ndonjëherë. Kristali më i madh është i gjatë 12 metra dhe peshon 55ton.

11:15 Kuriozitete

Mësuesi hero

40 vjeçari Abdul Mallik është një hero i vërtetë! Ai udhëton...

07:04 Kuriozitete

Sandale me çorape

Sandale të veshura me çorape të gjata në pasarelat më të rën...

10:17 Kuriozitete

Kamarieret me bikini

Një restorant, ku kamarieret dalin të veshura me bikini, ësh...

Lajmet e fundit nga