LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del me sukses transplanti i parë i kafkës

26 Qershor 2015, 11:45, Kuriozitete CNA

Mjekët në Teksas kanë bërë transplantimin e pjesshëm të kafkës dhe lëkurës së kokës për herë të parë në botë, duke ndihmuar një njeri me një plagë të madhe kokë nga trajtimi i kancerit. Një burrë, të cilin kanceri e la me dëmtime në pjesën e sipërme të kokës së tij, iu nënshtrua atij operacioni që doktorët e quajtën transplanti i parë i kafkës dhe skalpit të kokës. James Boysen,  një 55 vjeçar nga Teksasi, bëri transplantin e parë të skalpit të kokës, së bashku me një veshkë dhe pankreasin në spitalin e Hjustonit. Nderkohe  operacioni zgjati 24 orë.

07:04 Kuriozitete

Sandale me çorape

Sandale të veshura me çorape të gjata në pasarelat më të rën...

10:17 Kuriozitete

Kamarieret me bikini

Një restorant, ku kamarieret dalin të veshura me bikini, ësh...

Lajmet e fundit nga