LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ervin Salianji shpallet si kuadro palaço i vitit për politikën shqiptare

31 Dhjetor 2022, 18:12, Satire Politike CNA
Ervin Salianji shpallet si kuadro palaço i vitit për politikën

CNA.al ka vendosur sot që në datën 31 të shpallë kuadrot e vitit. Ata do të jenë nga fusha e politikës, e medias, aktivistë, intelektualë dhe diplomatë.

Do të jenë disa KUADRO.

Një prej emrave më të spikatur, i rekomanduar nga Shoqata e Kontribuuesve Atdhetarë dhe Formatorë Intelektualë, por edhe nga lexuesit tanë është Ervin Salianji.

Ky është palaço politikani kuadro i vitit. Ky titull i jepet Ervin Salianjit për meritat e mëdha se si rrahu demokratët me dru në dorë më 8 janar, në oborrin e PD-së.

Më pas u hodh me Berishën dhe tani po bën lojëra me Bashën, Berishën dhe Gaz Bardhin për tu bërë Sekretar i Përgjithshëm i PD-së, do të bëhet udhëheqës me partinë e Saliut, ose me partinë e bashkuar.

Si palaço politikan tentoi të vendoste edhe Avokatin e Popullit, por mesa duket Rama ia kuptoi lëvizjen dhe "Babale" politikanin "e la me gishtë në gojë".

Gjithsesi Salianji meriton titullin palaço politikan kuadro i vitit, si një nga individët më të spikatur, më qesharakë dhe më i pashembullt i parlamentit shqiptar, për shkak të bëmave, gjëmave dhe historive të tij sharlataneske në Parlament./ CNA.al

Lajmet e fundit nga