LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

CNA.al shpall Yuri Kim kuadron diplomatike të vitit

31 Dhjetor 2022, 17:17, Satire Politike CNA
CNA.al shpall Yuri Kim kuadron diplomatike të vitit
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim

CNA.al ka vendosur sot që në datën 31 të shpallë kuadrot e vitit 2022. Ata do të jenë nga fusha e politikës, e medias, aktivistë.

Do të jenë disa KUADRO.

Ashtu si vijnë në këndvështrimin tonë, duadro kemi shpallur njerëz të diplomacisë, politikës, zyrtarë, politikanë, analistë, gazetarë, por edhe diplomatë.

Midis diplomatëve shkëlqen ambasadorja e SHBA-ve, zonja Yuri kim.

Pse po ia japim këtë titullin kuadroja diplomatike zonjës ambasadore?

Sepse pa të nuk do të ishte i mundur shkatërrimi i opozitës dhe kthimi i saj në gjendjen që është sot, pa të ne do të kishim ende në krye të PD-së, Lulzim Bashën.

Ishte merita e ambasadores që i kërkoi Lulit të përjashtonte doktorin dhe doktori të ktheheshe në krye të PD-së dhe Luli të ikte. As ne si media, as demokratët nuk e hiqnin dot Lulin.

Do ta kishim në krye të PD-së duke luftuar për fitore dhe betejat e tij të radhës.

Pa ambasadoren Kim kjo do të ishte pamundur, prandaj për situatën që po kalon opozita, gjendjen e saj, largimin e Lulit dhe mbështetjen e pakufijshme ndaj kuadros së madh të shtetit shqiptar, kryeministrit tonë, zotit Edi Rama, ne e shpallim zonjën ambasadore Yuri Kim, kuadron diplomatike të vitit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga