LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me shkop në dorë sulmoi demokratët me 8 janar/ Salianji “lëpin” dhe pështyn Bashën

30 Nëntor 2022, 08:55, Politikë CNA

Me shkop në dorë sulmoi demokratët me 8 janar/ Salianji

Ervin Salianji, deputet i PD-së, i identifikuar si "Babalja” apo si deputeti i video-skandalit erotik, akuzon Lulzim Bashën se po mban peng PD-në.

Salianji, i cili me 8 janar u shfaq me shkop në duar në selinë e PD-së, duke mos lejuar demokratët të hyjnë në seli dhe duke mbrojtur Bashën, është kthyer kundër këtij të fundit.

Shkak i këtij ndryshimi dyshohet se është bërë gjyqi që ka në Apel për shpifje, pasi PD me kryetarin Sali Berisha i kanë dalë në mbrojtje.

Ndërkohë Salianji, PD zyrtare konsideron ende Bashën.

“Kur ka gara të brendshme nuk evitohen dot tensione. Në përgjithësi nuk është vetëm te demokratët, sepse kur ka gara në vendin tonë është e vështirë për t'u pranuar vota si instrument sepse mendohet se bëhet hile. Janë ngjarje që nuk i bëjnë nder askujt dhe duhet të marrin ndëshkimin e merituar. Janë ngjarje që kanë ndodhur dhe ndodhin sërish. 

Sigurisht që ka emra që fshihen në PD-në zyrtare për ta mbajtur peng partinë dhe për të nxjerrë emra të njëanshëm në zgjedhje vetëm për interesa personale të dikujt. Duket se kush janë këta. Këta kandidatë nuk po ecin me procesin e votës. Është ish-kryetari i PD-së që nuk po heq dorë”, ka thënë Salianji./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga