"Shiti bashkëpunëtorët"/ Paralajmërimi i fortë: Ramës po i “shtrëngohet laku”

28 Qershor 2022, 09:39, Politikë CNA
"Shiti bashkëpunëtorët"/ Paralajmërimi i
Kryeministri Edi Rama

Deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, ka reaguar në lidhje me arrestimin e drejtuesve të policisë dhe efektivëve të saj.

Në një postim në rrjetet sociale, Boçi shkruan se kjo është “shitja” e radhës nga kryeministri Rama.

Sipas tij, kryeministri po i shet bashkëpunëtoret një e nga një, për të shpëtuar lëkurën e vet.

Më tej, ai paralajmëron se laku po shtrëngohet pak nga pak dhe për Ramën.

Shitja e rradhës

Arrestimi i djeshëm e drejtuesve të policisë dhe efektivëve të saj është maja e ajsbergut të implikimit të turpshëm të kësaj trupe në masakrën zgjedhore të 25 prillit.

Midis tyre spikat Zv/drejtori NUSHI, i përfshirë në manipulim provash dhe në ngjarje të tjera.

Zelli i tij ekstrem në goditjen e protestuesve demokratë ka qenë i njohur për publikun.

Por tashmë ai e ca të tjerë e kanë përmbushur rolin e tyre, e “mjeshtri” lart, po i shet një e nga një, për të shpëtuar lëkurën e vet.

Prandaj arrestimi i tyre nuk përbën më lajm.

Është shitja e rradhës, pasi i ka shtrydhur mirë e mirë.

A nuk bëri kështu me Kokën?!

Po me Bllakon, pasi e shfrytëzoi si blerës votash?!

Etj…etj…

Por megjithatë laku po shtrëngohet pak nga pak dhe për Ramën.

Revolta popullore është në prag!”-shkruan Boçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga