Rama batuta me maturantët/ "Ata që bërtasin, e sigurtë që mund të bëhen vetëm deputetë"

27 Qershor 2022, 19:37, Politikë CNA
Rama batuta me maturantët/ "Ata që bërtasin, e sigurtë
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka bërë batuta me maturantët gjatë ceremonisë së diplomimit të nxënësve të gjimnazit “Sami Frashëri”.

Rama tha se ata maturantë që bërtasin më shumë, mund të bëhen deri deputetë, por jo më shumë se aq.

“Do flas shumë shkurt. Janë disa që bërtasin shumë, ata e sigurtë që mund të bëhen deri deputetë, jo më shumë se aq. Do flas shumë shkurt.

Së pari, dua të uroj nga zemra prindërit tuaj, nënat tuaja që ju kanë ndenjur pranë çdo ditë, që ju presin me zemër ngrirë kur vonoheni në darkë dhe që duan për ju më të mirën e kësaj bote.

Vajzave nuk ua kam merakun. Çunave ju uroj që të mos e harrojnë kurrë mbështetjen dhe skarificat e nënave dhe baballarëve”, theksoi kreu i qeverisë gjatë fjalës së tij./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga