Debate në Komisionin e Sigurisë/ “Babale” kërkon praninë e medias: Nuk ka sekrete

27 Qershor 2022, 11:49, Politikë CNA
Debate në Komisionin e Sigurisë/ “Babale” kërkon
Deputeti Ervin Salianji

Deputeti Ervin Salianji, i njohur ndryshe edhe si “Babale”, ka kërkuar që seanca e sotme në Komisionin e Sigurisë të zhvillohet me praninë e medias.

Ai tha se nuk ka sekrete shtetërore dhe se publiku duhet të jetë i informuar.

“Nuk kërkojmë t'i bëjmë publike sekretet shtetërore apo mangësitë që kanë Forcat e Armatosura, por pyetjet nuk janë sekrete. Jemi në seancën e pyetjeve. Ato që kanë sekrete të bëjmë një seancë të dytë.

Nuk ka arsye përse publiku të mos jetë i informuar. Ne i kemi diskutuar në mbledhje të hapur mangësitë dhe defektet. Sot nuk e di çfarë shqetësimi ka veçse të fshihen nga publiku disa elementë që duken qartë”, -tha Salianji.

Nga ana e tij deputeti Nasip Naço u shpreh se nuk ka asnjë rrezik për t'u fshehur, ndërsa shtoi se është dakord që mbledhja të zhvillohet e hapur.

“Nuk ka asnjë rrezik për fshehje, ka vetëm problem me procedurën… Unë jam dakord që mbledhja të bëhet e hapur”, -tha Nasip Naço.

Lajmet e fundit nga