“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat “Suden”, e sfidojnë publikisht

27 Qershor 2022, 10:36, Politikë CNA

“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat

Politika shqiptare ka prodhuar personazhe të ndryshme, nga ata që shkojnë nga fryn era apo dhe të tjerë që ecin “qorrazi”, me karrige të dhuruara.

Por, ka edhe disa personazhe që ngjasojnë me Suden. Ashtu sikur Sudja që shkatërroi paratë e shqiptarëve, “Sudet” e sotme kërkojnë shkatërrimin e Partisë Demokratike.

Me sa duket, e tillë është edhe “Sudja” e Lulzim Bashës, e cila vijon misionin e ish-kryetarit të Partisë Demokratike.

E rreshtuar në grupin e “Alibeaj & Co”, që vazhdojnë të tentojnë të mbajnë të përçarë Partinë Demokratike, Jorida Tabaku tenton t’u hedhë hi syve demokratëve, me pretendimin se bën opozitë, në rrjetet sociale.

Me ndonjë reagim tek-tuk në "Facebook", Jorida Tabaku pretendon se është duke bërë opozitarizëm, ndërkohë që në fakt se sa opozitare është u tregua në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ku i mbajti “ison” Ramës dhe Veliajt.

Ndërkohë, Tabaku së fundi ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku flet kundër Amnistisë Fiskale.

Por, pas këtij postimi demokratët kanë “shpërthyer” në komente kundër Tabakut, duke e akuzuar si “dhelpër dinake, që i shërben Ramës”, e të tjera si këto.

Tabaku, kjo dhelpër dinake, na del se qënka më e ditura nder deputete, shikojeni që fytyrën e saj dinake. Qëllimi saj në këtë rast ështe të mbrojë pasurinë e saj”-shkruan një komentues.

Më tej, një tjetër shkruan: “Është një dhelpër kjo, që nuk ja kalon kush. Në fakt ja plasi ndër sy Lali Eri dhe tani ja mbylli gojën. Erioni vazhdon misionin i qetë”.

Po ashtu një qytetar shkruan: “Po i mbani flamurin Ramës, të tjerat jane lloqe kavaje, keqardhje për ty!!!”.

Por nga ana tjetër disa demokratë e kanë sfiduar publikisht Jorida Tabakun, duke e pyetur nëse do t’i bashkohet protestës së 7 korrikut apo do të vazhdojë të ashtuquajturën “opozitë në 'Facebook'”.

Në protestë do dalësh? Apo nuk të lë Luli?”-shkruan një demokrat.

Gjithashtu një tjetër shkruan: “Bashkohu protestës në datën 7 e lëri bravaxhinjtë se po humbet pikë për vete”.

Protesta zonjë se ti veq llap kot. Je më keq se luli. Bashkohu me Doktorin. Thirrni popullin në protestë”-shkruan një tjetër./CNA.al

“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat“Po i mbani flamurin Ramës”/ Demokratët kapin mat

 

Lajmet e fundit nga