“Çmimi i bukës është rritur dy herë kur kam qenë kryeministër”/ Aleksandër Meksi: Çfarë kuptuan shqiptarët atë periudhë

27 Qershor 2022, 09:48, Politikë CNA
“Çmimi i bukës është rritur dy herë kur kam
Aleksandër Meksi

Rritja e çmimeve të shportës apo karburantit ka sjellë shqetësim te qytetarët shqiptarë. Të shumtë janë ata që fajësojë qeverinë, për rritjen e papërballueshme që është bërë.

Lidhur me këtë, ka reaguar ish-kryeministri Aleksandër Meksi, i cili pranoi se është kryeministri që ka ngritur dy herë çmimin e bukës.

Në atë kohë, Meksi tha për "ABC" se shqiptarët kuptuan se po bënin një ndryshim epoke dhe se nuk u ankua asnjë njeri në atë kohë.

“Unë jam kryeministri që kam ngritur dy herë çmimin e bukës. Shqiptarët arritën ta kuptojnë se po bënin një ndryshim epoke dhe atëherë nuk u ankua asnjëri.

Një gazetare që takova më pyeti që ça ke bërë për gratë. U hoqa turnin e tretë, i thashë. Nuk e rrëzoi komunizmin Shqipëria, erdhi koha e ndërrimit të sistemit.

U pëlqeu epoka e ndryshimit dhe ishte ndryshim shprese. Në rrogë u dha kompensimi aq sa jepet edhe sot, në çdo vend të botës”, tha Meksi./CNA.al

Lajmet e fundit nga