“Kam parë devijime të forta”/ Lajla Përnaska: E djathta shqiptare është jashtë sferës politike

26 Qershor 2022, 17:02, Politikë CNA
“Kam parë devijime të forta”/ Lajla Përnaska: E
Lajla Përnaska, ish-deputetja e Partisë Demokratike

Lajla Përnaska, ish-deputetja e Partisë Demokratike, ka treguar këtë pasdite se politika e sotme shkon në drejtim të kundërt me parimet e saj.

Teksa foli për partinë më të madhe opozitare, Përnaska deklaroi se ka parë devijime të forta në PD, që pretendon se e kanë dërguar të djathtën jashtë sferës politike.

Ajo theksoi në emisionin “E diell” se PD-ja ka vlera fantastike, por duhet të gjejë një mënyrë për t'u organizuar.

I mungoj politikës sepse unë kam zgjedhur të investoj në një politikë që shkon me parimet e mia. Kam bërë një tërheqje sepse nuk kam parë ato parimet e mia atje. Kam parë devijime të forta. Shoh me keqardhje që e djathta shqiptare është jashtë sferës politike.

Unë kam të gjithë vullnetin për të investuar në të djathtën shqiptare dhe duhet të gjejmë mënyrën e duhur të organizohemi, sepse kemi vlera fantastike”, theksoi ish-deputetja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga