Video-“Nuk je e para që takoj, por je më ylli…”/ Rama publikon takimin e veçantë në Vjenë

25 Qershor 2022, 13:39, Politikë CNA

Video-“Nuk je e para që takoj, por je më ylli…”/

Kryeministri Edi Rama gjatë qëndrimit të tij në Vjenë, është takuar edhe me një shqiptare, nga Maqedonia e Veriut.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar videon, ku tregon se bëhet fjalë Hasijen nga Maqedonia e Veriut, me të cilën u takua rastësisht në perëndim të Vjenës.

Rama mes të tjerash përshëndeti të gjithë shqiptarët kudo ku janë, bashkë me zonjën.

Biseda:

Rama: Jam këtu me kancelarin austriak dhe Hasijen. Me kancelarin sa mbaruam, me Hasijen sapo u takuam. Më përshëndeti shqip, kur e pyeti gazetari; je nga Shqipëria apo Kosova? Ajo tha; ‘Jo, jam nga Maqedonia e Veriut, se shqiptarë ka gjithandej’. Hasije përshëndeti pak shqiptarët.

Hasija: Ju përshëndes të gjithëve dhe jam shumë e lumtur që e takova kryetarin. Që për herë të parë në jetën time që 58 vite, që e takova dhe jam shumë krenaret që e vetmja shqiptare në Austri e kam takuar.

Rama: Ka dhe shqiptarë të tjerë në Austri që kam takuar. Por nga gjithë të tjerët, je më ylli. Përshëndetje të gjithëve në Maqedoninë e Veriut, në mal të zi, Preshevë dhe Kosovë, nga Hasija dhe nga unë
Hasija: Ju faleminderit dhe mirupafshim./CNA.al

Lajmet e fundit nga