Rama-Kushi pabesi ndaj maturantëve/ Berisha bën thirrjen e fortë

25 Qershor 2022, 14:50, Politikë CNA
Rama-Kushi pabesi ndaj maturantëve/ Berisha bën thirrjen e fortë
Evis Kushi, Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha akuzon ministren e Arsimit, Evis Kushi dhe kryeministrin Edi Rama, për pabesi ndaj maturantëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se tezat e maturantëve ishin zgjedhur me qëllim dhe në kundërshtim të hapur me rregullin, jashtë programi.

Sipas Berishës, kjo kishte si qëllim uljen masive të notave dhe mbetjen në klasë të maturantëve.

Berisha iu bën thirrje maturantëve në mbarë vendin të protestojnë ndaj këtij akti.

“Pabesia Rama-Kushi nxjerrë studentët në protestë!

Të dashur miq, dje maturantët në mbarë vendin kishin testin e lëndës me zgjedhje. Ata dje u përballën me një akt të vërtetë pabesie nga Rama-Kushi.

Tezat e tyre ishin zgjedhur me qëllim dhe në kundërshtim të hapur me rregullin, jashtë programi. Kjo përzgjedhje e paligjshme kishte si qëllim madhor uljen masive të notave dhe mbetjen në klasë të maturantëve tanë.

Duke ju bërë thirrje maturantëve në mbarë vendin të protestojnë ndaj këtij akti të papërgjegjshëm, unë dënojë me forcën më të madhe pabesinë Rama-Kushi dhe kërkoj ripërsëritjen e provimit të paligjshëm të maturës.”-shkruan Sali Berisha./CNA.al

Rama-Kushi pabesi ndaj maturantëve/ Berisha bën thirrjen e fortë

Lajmet e fundit nga