Zhvillimet në Tiranë/ Demokratët e Diasporës organizojnë protestë në Romë

26 Qershor 2022, 21:20, Politikë CNA
Zhvillimet në Tiranë/ Demokratët e Diasporës
Demokratët e degës në Romë

Dega e Partisë Demokratike në Romë ka thirrur një protestë në shenjë solidarizimi me Tiranën.

Lajmin e bën të ditur sekretari për Emigracionin në PD, Indrit Hoxha, i cili njofton se protesta do të mbahet më 2 korrik, në piazza Albania Romë.

Hoxha deklaron se Diaspora do të kthehet në mbështetjen më të madhe të Partisë Demokratike dhe opozitës shqiptare për ndryshimin e regjimit në Shqipëri.

PD dega Romë ka vendosur më datë 2 korrik në orën 18:00 në piazza Albania Romë, të protestojë në mbështetje të protestës datës 7 korrik ora 19:00 në Tiranë. Diaspora do kthehet në mbështetjen më të madhe të Partisë Demokratike dhe opozitës shqiptare për ndryshimin e regjimit në Shqipëri”, shkruan ai në rrjetet sociale./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga