LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ka shkelur ligjin”/ Jorida Tabaku paditet në SPAK

21 Shkurt 2022, 09:55, Politikë CNA

Deputetët e mazhorancës socialiste kanë paditur në SPAK, kryetaren e Komisionit Hetimor për Inceneratorët, Jorida Tabaku.

Ky kallëzim ka ardhur pas takimit të Tabakut me kreun e SPAK, Arben Kraja.

?Veprimi juaj është në kundërshtim me ligjin. Se ke shkuar e pa mandatuar. Ligji u detyron të mos merrni tagër që u jep ky komision. Anëtarët e këtij komisioni kemi vendosur që të bëjmë kallëzim në SPAK për Tabakun. Për ushtrim të ndikimit të paligjshëm dhe shpërdorim detyre.?-tha deputetja e PS, Ermonela Felaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga