LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 6 Marsit/ Ambasadorja Kim pyetje kandidatëve të Berishës

21 Shkurt 2022, 08:50, Politikë CNA

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim i ka drejtuar një mesazh, me disa pyetje kandidatëve të koalicionit ?Shtëpia e Lirisë?.

Në një postim në faqen e saj zyrtare, Yuri Kim pyet kandidatët e Berishës, se çfarë iu premtojnë votuesve, çfarë duhet të presin SHBA, dhe çfarë duhet të presin shqiptarët.

Pyetje për kandidatët: Nëse sponsori juaj kryesor është dikush i caktuar nga SHBA për korrupsion të konsiderueshëm, çfarë saktësisht po u premtoni votuesve? Kush do t’ju zotërojë nëse fitoni dhe çfarë do t’i detyroheni atyre? Çfarë duhet të presin shqiptarët? Çfarë duhet të presin SHBA?“, shkruan ambasadorja Kim./CNA.al

Lajmet e fundit nga