Pallati i Sportit rrënohet pas rindërtimit/ Berisha nxjerr videon, akuza Veliajt

27 Qershor 2022, 10:54, Politikë CNA
Pallati i Sportit rrënohet pas rindërtimit/ Berisha nxjerr videon,
Pamje nga Pallati i Sportit

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka akuzuar kreun e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, se ka vjedhur fonde përmes rindërtimit.

Në një postim në rrjetin social "Facebook", teksa ka publikuar disa pamje, Berisha shkruan se Pallati i Sportit “Farie Hoti” rrënohet sërisht pas rindërtimit, ndërsa shton se Veliaj SPAK-un e ka në xhep.

Rindërto, prish dhe rindërto për të vjedhur! Moto e Lali Vjedhësit!

Pallati i Sportit “Farie Hoti” rrënohet sërisht pas rindërtimit! Hajna si këta nuk ka toka!

Miq, para 5 muajve, Erion Betoni inauguroi rikonstruktimin e Pallatit të Sportit “Farie Hoti”, nga ku tha se “Me punë arrihet gjithçka, e ky është vetëm fillimi”.

Ndiqni këto pamje për të kuptuar punën e Erion Betonit, Lali Vjedhësit dhe moton e tij: Rindërto, prish dhe rindërto për të vjedhur. Ky është fillimi i serialit të vjedhjeve me rikonstruktim të vazhdueshëm. Vjedhje! Turp!

Ai si ç’ka thënë edhe vetë SPAK-un e ka në xhep!”, shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga