Çuni i Fahriut merr post në PD/ Zbulohet detyra e re

27 Qershor 2022, 19:16, Politikë CNA
Çuni i Fahriut merr post në PD/ Zbulohet detyra e re
Ish-deputeti Klevis Balliu

Klevis Balliu është emëruar Shef Organizimi i Partisë Demokratike.

Zyra e shtypit të Partisë Demokratike bën me dije se çuni i Fahriut do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

Pak ditë para protestës së 7 korrikut, ish-deputeti ka marrë detyrën e re në strukturën organizative.

Emërimi i tij vjen pas ringritjes së strukturave të Partisë Demokratike, që ka si kryetar Sali Berishën.

Kujtojmë se pas zgjedhjes së anëtarëve të Këshillit Kombëtar, PD zgjodhi edhe Kryesinë e re, sekretarin dhe nënkryetarët./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga