Këlliçi flet pa doreza/ Alibeaj dhe grupi i tij po bëjnë lojën e Ramës

27 Qershor 2022, 20:16, Politikë CNA
Këlliçi flet pa doreza/ Alibeaj dhe grupi i tij po bëjnë
Deputeti, Belind Këlliçi

Deputeti Belind Këlliçi ka folur rreth zhvillimeve të fundit brenda Partisë Demokratike.

I ftuar në emisionin "Debat" në "A2CNN", është shprehur se pas Enkelejd Alibeajt qëndron Lulzim Basha.

Këlliçi thekson se Basha tashmë i përket së shkuarës, ndërsa problemi për të është se Alibeaj së bashku me grupin e tij nën logon e PD-së po bën lojën e Ramës.

Lulzim Basha është irelevant për momentin. Basha për mua është i shkarkuar në kuvendin e dhjetorit.

Basha për mua i përket së shkuarës, problemi qëndron tek e tashmja, që Alibeaj me një grup tjetër që nën logon e PD-së, sot bën lojën e Ramës.

Nuk ka gjykatë në botë që e bën sot Lulzim Bashën kryetar opozite, sepse e kishte gjykatën, vulën dhe në 6 mars e nxori këtë logo forcë të tretë”, tha Këlliçi./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga